Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар против Чаир 2030 ќе се обиде да се врати на победите

Објавено

на

Екипата на КК Гостивар денеска во рамки на 8. коло, во Спортската сала Младост ја пречекува екипата на Чаир 2030.

Избраниците на Љупчо Малинков во минатото коло го доживеаа првиот пораз сезонава од екипата на Куманово. Вечерва го пречекуваат дебитантот Чаир 2030 против кого имаат одлична можност да се рехабилитираат и вратат на победничките патеки.

Ова ќе биде прв официјален натпревар помеѓу овие две екипи. Чаирчани во досегашниот дел од првенството запишаа две победи, ги совладаа Еуроникел и Куманово, додека КК Гостивар има скор од 6 победи и еден загубен натпревар.

Дуелот помеѓу КК Гостивар и Чаир 2030 се игра од 19 часот, во живо натпреварот може да го следите ТУКА.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена