Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар против ТФТ Скопје во Кале по осма победа во низа

Објавено

на

Актуелниот освојувач на кошаркарскиот куп сезонава екипата на ТФТ Скопје од 18 часот во СЦ Кале во Скопје, ќе ја пречека екипата на КК Гостивар.

Формата на „црно-белите“ од Тафталиџе е во нагорна линија, по фантастичната претствата во куп натпреварувањето, избраниците на Боро Смилковски бркаат пласман во Супер-лигата. Со 10 победи и 9 порази се наоѓаат на 5. позиција на табелата, но учеството во Супер-лига не е обезбедено.

КК Гостивар ја има најдолгата победничка серија сезонава од 7 победи во низа, гостиварци обезбедија сигурен пласман во Супер-лигата, но распоредот на табелата си носи свои предности во понатамошниот дел од натпреварувањето, па покрај предизвикот осма победа во серија, на „бело-сините“ потребна им е победа за зацврстување на позициите во врвот на табелата.

Натпреварот од 18 часот може да го следите ТУКА.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 2 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 3 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 4 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 5 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 6 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 7 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 7 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 9 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена