fbpx
Поврзи се со нас

Вести

КК Гостивар стартува против Еуроникел во Кавадарци – Прво дерби веќе во 2.коло гостува МЗТ Скопје

Објавено

на

Денеска во куќата на македонската кошаркарска се изврши ждрепката за распоредот на натпреварите во Првата кошаркарска лига за претстојната сезона 2019/2020.

Екипата на КК Гостивар сезоната ќе ја започне на гостински терен против екипата на Еуроникол од Кавадарци. Натпреварувањето треба да започне првата половина на октомври, сеуште не е прецизиран точниот датум на првото коло. Бидејќи и оваа сезона останаа 11 екипи во Првата лига, во секое коло ќе има еден претставник кој ќе биде слободен.

Целосниот распоред за сезона 2019/2020

1. КОЛО:
Академија ФМП – Работнички
Еуроникел – Гостивар
Кожув – АВ Охрид
Вардар – Пелистер
МЗТ Скопје – Куманово
МЗТ 2 слободен

2. КОЛО
Пелистер – Кожув
Работнички – Вардар
Гостивар – МЗТ Скопје
АВ Охрид – МЗТ 2
Куманово – Академија ФМП
Еуроникел слободен

3. КОЛО
Академија ФМП – Гостивар
Еуроникел – АВ Охрид
Кожув – Вардар
Работнички – Куманово
МЗТ 2 – Пелистер
МЗТ Скопје слободен

4. КОЛО
Кожув – МЗТ 2
Вардар – Куманово
Пелистер – Еуроникел
Гостивар – Работнички
АВ Охрид – МЗТ Скопје
Академија ФМП слободна

5. КОЛО
Академија ФМП – АВ Охрид
Еуроникел – Кожув
МЗТ Скопје Пелистер
Куманово – Гостивар
МЗТ 2 – Вардар
Работнички слободен

6. КОЛО
Кожув – МЗТ Скопје
Вардар – Гостивар
Пелистер – Академија
ФМП АВ Охрид – Работнички
МЗТ 2 – Еуроникел
Куманово слободен

7. КОЛО
Академија ФМП – Кожув
Еуроникел – Вардар
МЗТ Скопје – МЗТ 2
Работнички – Пелистер
Куманово – АВ Охрид
Гостивар слободен

8. КОЛО
Еуроникел – МЗТ Скопје
Кожув – Работнички
Пелистер – Куманово
АВ Охрид – Гостивар
МЗТ 2 – Академија
ФМП Вардар слободен

9. КОЛО
Академија ФМП – Еуроникел
МЗТ Скопје – Вардар
Работнички – МЗТ 2
Гостивар – Пелистер
Куманово – Кожув
АВ Охрид слободен

10. коло Еуроникел – Работнички
Кожув – Гостивар
МЗТ Скопје – Академија
ФМП Вардар – АВ Охрид
МЗТ 2 – Куманово
Пелистер слободен

11. КОЛО
Академија ФМП – Вардар
Работнички – МЗТ Скопје
Гостивар – МЗТ 2
АВ Охрид – Пелистер
Куманово – Еуроникел
Кожув слободен

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!