Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар стартува против Еуроникел во Кавадарци

Објавено

на

  Денеска во македонската куќа на кошарката на заеднички состанок со претставници на раководството на федерацијата и Здружението на прволигаши, се изврши ждрепката на броеви за распоредот на натпреварите во Првата кошаркарска лига за претстојната сезона 2021/2022.

  Екипата на КК Гостивар сезоната ќе ја започне на гостински терен, во 1-то коло му гостува на Еуроникел во Кавадарци. Во 2-то коло во Гостивар ќе гостува екипата на Куманово, а веќе во 4-тото коло, во Младост ќе се одигра првата поголема пресметка со Работнички.

  Почетокот на првенството е предвидено да стартува во првиот викенд во октомври. После регуларниот дел во кој ќе по два пати ќе се пресметаат „секој со секого“, следува Суперлига и Плеј-Оф.

  Распоредот за првиот дел од првенство7о 2021/2022:

  КОЛО 1
  Еуро Никел 2005 – Гостивар
  Феникс 2010 – Нaвико Академија ФМП
  МЗТ Скопје Уни Банка – Работнички
  Пелистер – МЗТ Скопје Аеродром
  Куманово 2009 – Ангели
  Кожув – ТФТ

  КОЛО 2
  Гостивар – Куманово
  МЗТ Скопје – Кожув
  ФМП – Пелистер
  Работнички – Феникс
  Ангели – МЗТ 2
  ТФТ – Еуро Никел

  КОЛО 3
  МЗТ 2 – Гостивар
  Куманово – ТФТ
  Еуро Никел – МЗТ Скопје
  Пелистер – Феникс
  Работнички – Ангели
  Кожув – ФМП

  КОЛО 4
  Гостивар – Работнички
  МЗТ Скопје – Куманово
  Пелистер – Кожув
  Феникс – Ангели
  ФМП – Еуро Никел
  ТФТ – МЗТ Скопје 2

  КОЛО 5
  Ангели – Гостивар
  Работнички – ТФТ
  МЗТ Скопје 2 – МЗТ Скопје
  Еуро Никел – Пелистер
  Куманово – ФМП
  Кожув – Феникс

  КОЛО 6
  Феникс – Гостивар
  МЗТ Скопје – Работнички
  Пелистер – Куманово
  ФМП – МЗТ Скопје 2
  Кожув – Еуро Никел
  ТФТ – Ангели

  КОЛО 7
  Гостивар – ТФТ
  Куманово – Кожув
  МЗТ Скопје 2 – Пелистер
  Еуро Никел – Феникс
  Работнички – ФМП
  Ангели – МЗТ Скопје

  КОЛО 8
  МЗТ Скопје – Гостивар
  Кожув – МЗТ Скопје 2
  Еуро Никел – Куманово
  Пелистер – Работнички
  Феникс – ТФТ
  ФМП – Ангели

  КОЛО 9
  Гостивар – ФМП
  Работнички – Кожув
  МЗТ Скопје 2 – Еуро Никел
  Куманово – Феникс
  Ангели – Пелистер
  ТФТ – МЗТ Скопје

  КОЛО 10
  Пелистер – Гостивар
  Феникс – МЗТ Скопје
  Еуро Никел – Работнички
  Куманово – МЗТ Скопје 2
  ФМП – ТФТ
  Кожув – Ангели

  КОЛО 11
  Гостивар – Кожув
  ТФТ – Пелистер
  МЗТ Скопје 2 – Феникс
  Работнички – Куманово
  МЗТ Скопје – ФМП
  Ангели – Еуро Никел

   

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Анкета:

  Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

  Advertisement
  Advertisement
  Македонијапред 59 минути

  Баровите и дискотеките може да работат, од 15 ноември нови правила за влез во локали

  Локални избори 2021пред 3 часа

  Бејта во придружба на Филипче во посета на Дутлок: Поддршка од Владата за проектите во Гостивар

  Вестипред 6 часа

  Повик за десет стипендии за 2021/2022 година на Политехничкиот универзитет во Италија

  Локални избори 2021пред 7 часа

  Алтернатива ја потврди поддршката на коалициските кандидати во Гостивар, Врапчиште и уште 5 други општини

  Македонијапред 8 часа

  Нови 511 позитивни на корона, 10 смртни случаи

  Гостиварпред 9 часа

  Во Гостивар приведено лице заради нарушување на ЈРМ

  Гостиварпред 11 часа

  Пораст на бројот на заразени со коронавирус во земјава, во Гостивар мирно

  Гостиварпред 12 часа

  Нападнат и ограбен малолетник на улица во Гостивар

  Македонијапред 13 часа

  Зимското сметање на времето почнува во предизборната ноќ меѓу 30 и 31 октомври

  Здравје и убавинапред 14 часа

  Пет намирници за подобра меморија

  Здравје и убавинапред 1 ден

  Неколку свети за побистар ум

  Локални избори 2021пред 1 ден

  „На Ахмети му посакувам успешна пензија за месец-два“ – рече Таравари

  Локални избори 2021пред 1 ден

  Бејта заедно со Нуредини и Бочварски во посета на Циглана

  Вестипред 1 недела

  КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

  Гостиварпред 2 дена

  МВР официјално за несреќата кај Ласкарци во која загина жител на Чегране

  Гостиварпред 1 недела

  Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

  Локални избори 2021пред 2 дена

  Ова се избраните членови на идниот Совет на Општина Врапчиште

  Гостиварпред 2 недели

  Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

  Гостиварпред 1 недела

  DAVA Гостивар ќе ја реновира куќата и ќе ги покрие потребите на загрозеното семејство

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

  Гостиварпред 2 недели

  Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

  Гостиварпред 4 дена

  Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

  Македонијапред 2 недели

  Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

  Локални избори 2021пред 3 дена

  Официјално: Еве кој ќе седне на советничките столчиња во Општина Гостивар

  Гостиварпред 1 недела

  Полицајци во Гостивар пукале во воздух за да смират тепачка и напад

  Локални избори 2021пред 3 недели

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 5 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 5 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 5 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 5 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 6 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 9 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 9 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 1 година

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 1 година

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!