fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар – Вардар денеска од 18 часот

Објавено

на

Денеска се игра 9.коло од Првата македонска кошаркарска лига, но ниту една екипа нема одиграно толку натпревари, поради ковид 19 сезоната. По „интересното“ избегнување на дуелите со КК Гостивар, од страна на Куманово, МЗТ Скопје, Пелистер, кои во меѓувреме имаа натпревари и на меѓународна сцена и во домашното првенство, храбрата и чесна екипа на КК Вардар денеска ќе гостува во Гостивар.

Вардарци немаат победа од досега одиграните 3 натпревари. Загубија од ФМП, ТФТ и Пелистер.

КК Гостивар од предвидени 9 кола, до сега има одиграно 4 натпревари со скор од 2 победи и 2 порази.

Натпреварот помеѓу КК Гостивар и Вардар се игра без присуство на публика, од 18 часот. Пред самиот почеток ќе објавиме линк на кој ќе може да го следите дуелот во живо.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!