Поврзи се со нас

Деца Родители

Класичните новогодишни честитки стануваат минато

Објавено

на

Фејсбук и вибер и оваа година ги заменуваат класичните новогодишни честитки. Но, се уште постојат луѓе кои не сакаат да заборават на оваа радост. Веруваат во тоа дека поголема е среќата да се добие хартиена честитка, отколку истата да се види електронски.

Во школските денови постоеше полесен начин за испраќање честитки. Честитката потајно се ставаше во ташната, меѓу книгите, кај оној што треба да ја прими. Денес најлесно е да се честита преку СМС порака, но дали тоа не прави среќни?

Да се потсетиме на деновите пред Нова Година кога плоштадот беше преполн со тезги. Ние стоевме пред нив и возбудливо избиравме честитки, која кому ќе ја пратиме. Очекувавме и нас да ни пратат и со нетрпение ги чекавме, ги броевме, чувавме… Во продолжение ги гледаме сликите на честитките, но сепак ни фали допирот, нивниот мирис, музиката кај музичкие честитки. Да почнеме од себе, да не дозволиме тие да станат наша историја.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена