fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Клубот на млади поети во Гостивар ги отвора вратите за нови членови

Објавено

на

Младите гостиварци кои го сакаат пишаниот збор, добиваат шанса да станат дел од Клубот на млади поети. Клубот ги отвори вратите за нови членови, а поканата важи за младите од 15 до 30 годишна возраст, кои пишуваат поезија и имаат желба да ја промовираат.

„Нашиот клуб има за цел да ги обедини младите кои ја сакаат поезијата, да ги поттикне да творат и да ги споделуваат своите пишани дела. Отворивме повик за нови членови и ги покануваме сите кои имаат талент за пишување да ни се придружат. За дополнители прашања можете да се обратите на Facebook страната Gostivar Youth Poets Club или на е-маил адреса: klub_mladipoeti@hotmail.com,“, вели Флоранда Мухареми, основач на клубот.

Поетскиот клуб функционира во рамки на Советот на млади на општина Гостивар и има мултиетнички концепт. Од неодамна започна со организирање на поетско читање „Проекции под исто небо“ еднаш месечно.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!