Поврзи се со нас

Бизнис

Книжарници Култура-Гост со роденденски попуст

Од убава идеја, преку труд и посветеност, до бренд книжарници. Реченица со која накратко може да се опише успешната приказна за “Книжарниците Култура – Гост” од Гостивар. Деновиве, компанијата прославува 15 години од своето постоење, време за кое ја стекна довербата на голем број гостиварци и стана омилено место за купување на прибор, училишни чанти, канцелариски материјал, сликовници, боенки, книги, украси… Почетоците на фирмата датираат од мај 2005 година, а развојот и растот не се случајни, туку логички резултат на правилни одлуки, храбра визија и иновативни концепти ориентирани кон иднината, велат сопствениците.

Во почетната фаза, работевме со продажба на училишен прибор и канцелариски материјали, за подоцна да ја прошириме нашата дејност со печатење на рекламен материјал и уште многу видови асортиман во рамки на книжарството. Во текот на работењето, услугите од нашите соработници ги заменивме со купување на сопствени машини за принтање, факс и скенирање на документи, печатење на приврзоци, календари, пенкала, нотеси и слично, и тоа исклучиво со сопствени, увозни, внимателно сортирани и одбрани материјали. Покрај асортиманот во повеќето области, работата со училишниот и канцелариски материјал со текот на годините ја усовршуваме збогатувајки ја со голем асортиман учебници и прирачници од сите области кои се изучуваат во образовниот процес во Република Македонија, можат да се најдат и изданија со најразлични содржини. И тоа, сликовници и книги за деца од сите возрасти, енциклопедии, лексикографски изданија, наставни средства и помагала, педагошка евиденција и документација и канцелариски и училиштен прибор при што постигнавме висока конкурентност, со цел да го обезбедиме неопходниот квалитет. Досегашниот успех и пробивот меѓу популарните се должат на големиот поврат од вложувањето во рекламни кампањи и во спонзорства на повеќе области“, потенцираат од “Култура – Гост”.

Петнаесетгодишното постоење, книжарниците го одбележуваат со 15%  попуст на целокупната литература. Роденденската акција трае од 01.05 – 15.05.2020.

Повеќе детали за понудите и асортиманот можете да ги погледнете и контактирате на следниве линкови:


FB: https://www.facebook.com/kultura.gost/
Web: www.kulturagost.mk
E-mail: info@kulturagost.mk
Ул. “Браќа Ѓиноски” Бр. 69, 1230 Гостивар – Тел: 042/218-681
Подружница 1 – Ул. “Гоце Делчев 15” – Тел: 042/214-432

 

(комерцијална објава)

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Гостиварпред 36 минути

Разрешен Реисот на ИВЗ, Гостиварскиот Муфтија назначен за вршител на должноста

Македонијапред 1 час

МЗ: Новозаболени 25 лица, оздравени 17, починати пациенти од Тетово, Струга и Скопје

Гостиварпред 2 часа

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 3 часа

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 5 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 6 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 20 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 20 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!