Поврзи се со нас

Спорт

Кога си МВП во НБА признанието и до штала во Сомбор го носат

Објавено

на

Најдобриот кошаркар во НБА, Никола Јокиќ ја прими МВП наградата за оваа сезона, признанието му беше доделено пред неговата штала со коњи во Сомбор, Србија.

Лично и персонално, сопственикот на Денвер Џош Кронки, тренерот Мајк Мелоун, генералниот менаџер Тим Конели, фитнес тренерот Фелипе Ајхенбергер, директорот за развој на играчи Огњен Стојаковиќ, неговиот менаџер Миодраг Ражнатовиќ, допатуваа од Америка и со тамбураши го чекаа пред неговата штала со коњи во Сомбор да му ја предадат МВП наградата.

Американците од Денвер добро знаат колку е вредна наградата, па ваквиот гест, да се организираат во тајност и да го изненадат играчот во родниот крај, во 75 годишното постоење на НБА лигата не се памети.

Никола Јокиќ втора сезона по ред беше прогласен за најкорисен кошаркар во НБА.

На многумумина не им е јасно дали Јокиќ има поголема страст за кошарката или за коњите, на што одговара неговиот менаџер.

  • Нема голема дилема, коњите се неговата најголема страст – смета неговиот менаџер Миодраг Ражнатовиќ. – Ја сака кошарката, но коњите му се на пиедестал. Барем јас така чувствувам. Се дружеше со нив со години пред да развие љубов кон кошарката.
Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена