fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кои патишта и улици во општина Гостивар се предложени како приоритетни за уредување?

Објавено

на

Една од точките на дневниот ред на седмата седница на Советот на општина Гостивар, која е закажана за петок (21 септември) е Листата на приоритетни проекти за изградба и уредување на патишта и улици.

Листата содржи шест проекти и тоа: уредување и изградба на локалните патишта Србиново–Лакавица, во селото Вруток (базен за риби–ново мало), стариот пат Равен-Вруток и село Балиндол–Старо Чајле, како и уредување и изградба на патот од бензинската Мак Петрол до објектот Игнација и улицата М.Тито во населбата Питарница.

Предлог одлуката најпрво ќе ја разгледува Комисијата за финансии и локален економски развој, чиј состанок е закажан денес.

1 Коментар

1 Коментар

 1. Slabvko Kostoski

  18/09/2018 во 10:31

  MOLBA:
  Gi molam clenovite za vasata komisija da razmotrat moznosta da se izravnit barem eden od makadamskite prilezni patista kon seloto Gorno Jelovce. Vi predlagam da toa bidet preku seloto Dolno Jelovce, zasto je patot do d.Jelovce i asfaltiran.
  Obrazlozenje:
  So igradba na ovaa patna infrasktruktura ovozmozuvata da mnozina od selanite od g Jelovce se doselat ili posetat rodoto mesto. Mislev deka predsedatelot od mesnata zajednica g.Jelovce toa pokrenal ali …
  Ve molam da ova go razmotrite zasto mnozina od nas pecalbarite i domasnite ce vi pomogneme da i ova mesto vo 21 vek vlezet so moznost da se zivee civilizirano.
  Unapred fala so postuvanje vo imeto na semejstvoto Kostoski i druaite semejstva o g.jelovce Slavko Kostoski.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!