fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кои се цените на горивата во Гостивар и регионот

Објавено

на

Трговците од денеска сами ги одредуваат малопродажните цени на нафтата и нафтените деривата кои ги продаваат на нивните бензински пумпи.

До сега беше вообичаено секој втор понеделник Регулаторната комисија за енергетика да определува цени за нафтените деривати. Промената е поради настанатата ситуација за која пишувавме вчера: Од утре бензинските пумпи сами ќе ги формираат цените на горивата .

До донесување на новата методологија и нејзиното стапување на сила, цените ќе ги одредуваат самите трговци.

Во регионот на Гостивар, барем кај оние компании со кои соработуваме и од оние од кои добивме информации, цените немаат некои драстични измени и разлики.

Цените на бензиските на ЛУКОИЛ се:
ЕУРОСУПЕР БС 98 – 73.00 денари,
ЕУРОСУПЕР БС 95 – 71.00 ден,
ЕУРОДИЗЕЛ БС – 64.00 денари,
ТНГ – 31,00 денари

На останатите бензиски низ Гостивар и регионот се истите цени, со минимални разлики кај ТНГ погонското гориво:
ЕУРОСУПЕР БС 95 – 71.00 ден,
ЕУРОСУПЕР БС 98 – 73.00 денари,
ЕУРОСУПЕР БС 100 – 73.00 денари,
ЕУРОДИЗЕЛ БС – 64.00 денари,
ТНГ – 31,00/30,50/29,50 денари.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!