Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Кои се вашите гласачки права?

 

Државната изборна комисија во пресрет на денот на одржување на Локалните избори, ги потсетува граѓаните на нивните права како гласачи.

Кој има право на глас, како правилно се гласа, што е дозволено, а што забрането, кои мерки треба да се преземат доколку е повредено правото на глас –прочитајте детално на следниот линк

ГЛАСАЧКИ ПРАВА

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!