fbpx
Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Колку сте попаметни, толку сте поосамени

Објавено

на

Според сите научни истражувања, анализи и анкети, докажано е дека  колку една личност е пообразована, поамбициозна, поуспешна, понезависна, толку е поосамена. Ова се најголемите причини поради тој факт.

Тие повеќе би биле сами отколку да се во врска со погрешната личност.

Премногу се сомневаат – Нивниот ум постојано работи, постојано размислуваат, и ги анализирааат работите, па затоа и премногу се сомневаат во партнерот.

Повеќе сакаат да патуваат сами. Постојано.

Независните, амбициозните, интелигентните луѓе, не се чувствуваат среќни и исполнети со работи кои им се лесно достапни.

Ги привлекуваат луѓе кои имаат потреба да бидат водени. Тие се независни и сакаат да бидат херои постојано. Сакаат да помагаат и да се чувствувааат корисни.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!