Поврзи се со нас

Гостивар

Командантот на Ренџерите Ментор Саити на средба со градоначалникот Таравари

Актуелната состојба со коронавирусот, мерките што се преземаат и потребата од донации за социјално ранливите групи граѓани беа тема на разговор на денешната средба во Општина Гостивар, меѓу градоначалникот Арбен Таравари и  командантот на единица за специјални операции Ренџери, потполковник Ментор Саити.

 

„На средбата, градоначалникот Таравари и командантот Саити разговараа за состојбата со пандемијата од ЦОВИД-19 и разменија информации за активностите што ги преземаат органите што тие ги претставуваат. Повод за средбата беше дистрибуција на хуманитарни пакети со прехранбени и хигиенски производи за 10 социјално загрозени семејства, кои Општината Гостивар ќе ги избере според приоритетната листа за итна помош.“, известија до општинската служба за информирање.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Гостиварпред 19 минути

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 1 час

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 3 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 4 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 18 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 18 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 21 час

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Гостиварпред 23 часа

Таравари: За Гостивар се потребни најмалку 1.000 тестови и скрининг на медицинарите

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!