fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Комеморација во чест на прерано починатиот доктор Трајче Нешковски

Објавено

на

Во спомен на прерано починатиот д-р Трајче Нешковски денес во Скопје се одржа Комеморативна седница, на која  беше оддадена почит на неговиот лик и дело. Комеморацијата ја организираше Социјалдемократската младина на Македонија, чиј поранешен секретар беше Нешковски.
„Неговите дела, неговата искрена верба во идеалите за подобра иднина, остануваат како трајни вредности за сегашните и идните генерации. Во негова чест, летниот камп на СДММ кој се одржува секоја година, ќе го носи неговото име, Трајче Нешковски.“, соопштија од СДММ.
Присутните, семејството, роднини, пријатели, колеги, сопартијци со едноминутно молчење и запалени фаќели во рацете му оддадоа почит на младиот гостиварец, кој трагично го загуби животот при сообраќајна несреќа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!