fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Објавено

на

Средношколците и просветниот кадар во медицинското училиште во Гостивар денес му одадоа почит на прерано починатиот другар и соученик, Ахмет Хакан Шанверди од Турција. Ахмет Хакан, кој годинава требаше да биде матурант, го загуби животот неодамна во сообраќајна несреќа во родната земја.

На комеморативниот собир, кој започна со едноминутно молчење се обрати заменик директорот на училиштето, Даут Бајрами.

„Нашиот ученик од овој свет замина многу млад. Оваа трагична вест многу не‘ погоди сите нас. Тој вечно ќе остане да живее во нашите срца и молитви. До семејството упатуваме длабоко сочувство“, рече Бајрами.

Професорката Себил Ханџи, која му била класен раководител истакна дека изгубиле ученик со добро срце и однесување за пример. „Некогаш зборовите не се доволни да се искаже се‘. Го испративме предвреме нашиот ученик, кој имаше добро срце и душа и однесување за пример. Никогаш нема да го заборавиме“, рече професорката.

На комеморацијата присуствуваше и делегација од Општина Гостивар. Во спомен на загинетиот ученик, градоначалникот Арбен Таравари во дворот на училиштето засади дрвце, а беше положен и буќет цвеќе.

Ахмет Хакан Шанверди во Гостивар дошол за да се образува во средното медицинско училиште.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 10 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 12 часа

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 13 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 14 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 15 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 16 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 17 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!