Поврзи се со нас

Гостивар

Комплетно се реновираат тоалетите во ОУ „Гоце Делчев“ во Гостивар

Објавено

на

Во гостиварското основно училиште „Гоце Делчев“ во тек се работите за целосно реновирање на тоалетите. Активностите започнаа минатата недела, а се спроведуваат во соработка со Министерството за образование и наука.

Со заокружување на зафатот санитарните јазли ќе добијат комплетно нов изглед.

„Реновирањето на тоалетите во училиштето беше голема потреба. Проектот опфаќа замена на санитаријата, чешмите, водоводната инсталација, како и на плочките. Работите почнаа минатата недела и секако ќе бидат целосно завршени пред почетокот на новата учебна година“, вели директорката на училиштето, Гордана Мојсоска.

Паралелно со ова, со поддршка на Општина Гостивар се одвива и уредување на училиците и ходниците со молеро-фарбарски работи, по што, според најавите ќе бидат поставени нови закачалки и табли.

Во основното училиште „Гоце Делчев“ настава посетуваат над 1.100 ученици.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 час

Економското училиште во Гостивар домаќин на полуматурантите-Презентирани можностите, бенефитите и условите

Македонијапред 2 часа

Според ДЗС просечната нето плата во март била 40.496 денари

Гостиварпред 4 часа

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 4 часа

Акциска контрола во Гостивар, санкционирани 12 пешаци

Македонијапред 4 часа

Сиљановска Давкова ја предводи државно-црковната делегација во Рим и Ватикан на одбележување на Денот на сесловенските просветители

Парламентарни избори 2024пред 7 часа

Прегласување во седум избирачки места за Парламентарните избори 2024

Гостиварпред 19 часа

Свеченост за 24 Мај во Гостивар: Почит кон нашето културно и духовно богатство

Парламентарни избори 2024пред 23 часа

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Македонијапред 1 ден

Јадење, пиење, облека, сметки…Мајските трошоци за семејство 60.090 денари

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена