Поврзи се со нас

Гостивар

Компонира, свири гитара, пее…Михаела од Гостивар објави спот за својата прва песна

Објавено

на

Седумнаесетгодишната гостиварка Михаела Антеска го објави видео записот за песната „Insecurities“, со која дебитираше во музичкиот свет како кантавтор.

“Многу внимание и време посветивме во изработката на овој спот, за да ја пренесеме пораката како што треба. Снимањето беше исто толку забавно колку што беше и напорно, а од резултатот целата екипа е презадоволна. Спотот ја следи приказната на песната, низ глума и преплетување на мрачни и светли елементи. Ни‘ претставува огромно задоволство и чест што конечно финалниот производ излегува во јавност”, вели Михаела.

Видеото е во режија на Џафер Салиу, а кадрите се снимени на локација во гостиварско.

Михаела Антеска е ученичка во трета година во гимназијата во Гостивар. Свири гитара од  седумгодишна возраст, а музика и текстови почнува да создава од свои 13 години. Нејзиниот деби сингл „Insecurities“ беше објавен кон крајот на 2022 година. Има настапувано на различни настани и манифестации во родниот град, а во 2019 година во МКЦ, Скопје (под менторство на Александар Ристовски – Принц) настапи на фестивалот „Од ребро до рокенрол“ – како главен гитарист на бендот „Викторија Нагуал“.

Instagram: @andjustlikethatshewasborn

Facebook: Mihaela INS

Tiktok: @mihaelasrocknrolldiaries

Soundcloud: MIHAELA I.N.S.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Рецептипред 4 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Регионпред 3 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена