Поврзи се со нас

Гостивар

„Комуналец“ Гостивар со неделен план за чистење и миење на улиците

Објавено

на

Информациите за кои денови во неделата во кои области и локации се врши чистење и миење на улиците, граѓаните сега може да ги добијат, во планот за хигиена што го објави Јавното претпријатие Комуналец Гостивар.

„За поголема транспарентност и подобри односи со граѓаните, Ј.П. „Комуналец“ како претпријатие одговорно за јавната чистота во Гостивар, ја претставува шемата за трасата на возилата за чистење во текот на секој ден од неделата.“, известија од претпријатието.

Мапата со означена траса на чистење според денот предвиден за таа улица може да го најдете на следниот ЛИНК!

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена