Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Комуналец ја чисти дивата депонија кај старата касарна во Гостивар

Механизација работи на собирање и отстранување на отпадот на дивата депонија, создадена на патот кон Русино, близу објектите на старата касарна, за која пишувавме вчера. Акцијата ја спроведува гостиварското јавно претпријатие „Комуналец“

„Со чистење на дивата депонија започнавме вчера, продолживме денес и проценуваме дека утре целосно ќе се исчисти локацијата“, информираше директорот на ЈП „Комуналец“ , Исак Лазами.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!