fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Контрола на гостиварската полиција – 70 гости на семејна веселба во локал

Објавено

на

Нов случај на непочитување на забраната за организирање на собири, семејни веселби во гостиварскиот регион. МВР соопшти дека вчеравечер (21 номеври) во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во Здуње, сопственост на 59 годишниот Џ.Б. од Гостивар, се одржувала семејна веселба.

Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати околу 70 гости. Повикани биле и инспектори од Државен пазарен инспекторат и бил извршен увид. По целосно документирање на случајот, против сопственикот ќе биде поднесена пријава за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, казниво по член 206 од Кривичниот законик, информира МВР.   

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!