fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Kонтрола на јавните превозници во гостиварско, санкционирани 5 возила

Објавено

на

Денеска, во периодот од 10 до 13 часот, на регионалниот пат Гостивар-Градец, полициски службеници на гостиварското Одделение за безбедност на патниот сообраќај, во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници. При контролата откриени и законски санкционирани се вкупно 5 возила, од кои 4 комбиња и 1 патничко возило, кои превезувале патници без потребните документи, односно лиценци. На нивните сопственици ќе им бидат изготвени кривични пријави согласно членот 284 А од Кривичниот законик.

Вакви контроли планирани се и во наредниот период со цел навремено откривање и отстранување од сообраќај на сите возила кои вршат јавен превоз без потребни документи, кои се технички неисправни, кои ги управуваат лица без соодветни возачки дозволи и друго.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 12 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 13 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 14 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 15 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 16 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!