fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Контрола на над 1.500 лица со решенија за изолација – во Гостивар без прекршувања, во Тетово едно лице не било дома

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 126 лицa (Тетово-85 и Гостивар-41) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на 236 лицa (Tетово-183 и Гостивар-53) изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Контроли им биле извршени на 1547 (Тетово-1134 и Гостивар-413) лица со вакви решенија и при тоа било констатирано дека едно лице од Тетово не го почитувал решението за изолација и надзор.

Според информациите од СВР се работи за триесет и деветгодишниот А.С. При контрола извршена околу 14 часот од полициски службеници, тој не бил пронајден  во неговиот дом. По целосно документирање на случајот, против тетовецот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!