Поврзи се со нас

Гостивар

Контрола за престигнување во Гостивар, казни за 20-тина возачи

Објавено

на

Вчера (23 ноември) од 9 до 14 часот, на поширокото гостиварско подрачје спроведена е локална контрола за престигнување, во која вкупно бил откриен и санкциониран 21 прекршок. Најголемиот број од прекршоците (19) се однесувале на престигнување на забранети места.

„На сите прекршители изготвени им се поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените парични глоби, а некои и со заштитна мерка-времено одземање на возачките дозволи од три месеци до една година, зависно од видот на направениот прекршок.“, соопшти СВР.

Вчера во Тетово, пак, покрај другите, биле санкционирани 6 лица кои ги управувале возилата без положен вопзачки испит и исто толку кои непрописно ги паркирале нивните возила, најчесто во таканаречени „двојни редови“, на тротоари, во зона на крстосници или на обележани пешачки премини.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Здравје и убавинапред 4 часа

Летно-зимско време…Кои се последиците од поместувањето на часовникот

Гостиварпред 6 часа

Кривична за измама против гостиварец, наплатил 1.800 евра да направи кујна ама не ја испорачал

Македонијапред 9 часа

Годинава ќе има дополнително олеснување на државната матура

Македонијапред 9 часа

Доделени годишните новинарски награди на Здружението на новинари на Македонија

Гостиварпред 10 часа

На Светскиот ден на театарот Гостиварски театар започна подготовка на нова претстава, комедија за бракот

Македонијапред 12 часа

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Гостиварпред 13 часа

Усмртена мечка на патот Тетово-Скопје, возачот повреден

Гостиварпред 14 часа

Неделна акција на полицијата за брзо возење-49 казни во Гостивар, 99 во Тетово

Вестипред 15 часа

Ќе ставам крај на војната во Украина за 24 часа, вети Трамп

Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена