Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Контроли на полицијата во Гостивар: Фатени возачи со нерегистрирани возила

 

Во текот на вчерашниот ден, сообраќајната полиција спровела контролни активности низ гостиварските улици при што биле утврдени низа неправилности. Се уште е присутна појавата на управување автомобили без положен возачки испит, а има и случаи на управување возила со несоодветна категорија. За овој вид на прекршок казните се движат 300 евра.

Во вчерашните контроли во Гостивар, полицијата открила пет случаи на нерегистрирани возила. Возачите на овие автомобили ги очекуваат казни од 100 до 500 евра зависно од времето на истекувањето на регистрацијата, соопштуваат од Секторот за внатрешни работи.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!