Поврзи се со нас

Гостивар

Контролите во Гостивар и Тетово продолжуваат, одземени возачки заради брзо возење

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (15 ноември) од 7 до 10 часот на поширокото тетовско-гостиварско подрачје спровеле засилена контрола на брзината со која се движат возилата во и надвор од населено место. Во контролата биле откриени и законски санкционирани 32 пречекорувања на максимално дозволената брзина надвор од населено место (ТЕ-20 и ГВ-12).Од нив, 4 пречекорувања биле за над 70 километри на час од дозволената брзина.
При контролата, исто така, санкционирани се и 32 пречекорувања во населено место (ТЕ-20 и ГВ-12). Четири од нив биле до 50 километри на час.

„На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со парични глоби кои за овој вид прекршок се движат од 45 до 400 евра во денарска противвредност, а екстремно пребрзите ги очекува и заштитна мерка-времено одземање на нивните возачки дозволи од три месеци до една година.“, соопшти СВР.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 1 недела

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 2 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец измамен од „бизнисмен“ од Скопје за 2000 евра

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 6 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Kontrollet në Gostivar dhe Tetovë vazhdojnë, të hequra patenta shoferi për shkak të vozitjes së shpejt

Објавено

на

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë sot (15 nëntor) nga ora 7 deri në ora 10 në zonën e gjerë Tetovë-Gostivar kanë kryer kontroll të përforcuar të shpejtësisë me të cilën veturat lëvizin brenda dhe jashtë vendbanimit. Kontrolli zbuloi dhe sanksionoi ligjërisht 32 tejkalime të shpejtësisë maksimale të lejuar jashtë vendbanimit (TE-20 dhe GV-12), prej tyre 4 tejkalime mbi 70 km në orë të shpejtësisë së lejuar.

Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 32 tejkalime në vendbanim (TE-20 dhe GV-12). Katër prej tyre kanë qenë deri në 50 kilometra në orë.

“Për të gjithë kundërvajtësit janë përgatitur parashtresa përkatëse dhe për këtë kundërvajtje do të gjobiten nga 45 deri në 400 euro në kundërvlerë në denarë, ndërsa për ato tejet të shpejtë do të përballen me masë mbrojtëse – heqje e përkohshme e patentë shoferit prej tre muajsh deri në një vit”, njoftoi SPB.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена