Поврзи се со нас

Гостивар

Контролите во Гостивар и Тетово продолжуваат, одземени возачки заради брзо возење

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (15 ноември) од 7 до 10 часот на поширокото тетовско-гостиварско подрачје спровеле засилена контрола на брзината со која се движат возилата во и надвор од населено место. Во контролата биле откриени и законски санкционирани 32 пречекорувања на максимално дозволената брзина надвор од населено место (ТЕ-20 и ГВ-12).Од нив, 4 пречекорувања биле за над 70 километри на час од дозволената брзина.
При контролата, исто така, санкционирани се и 32 пречекорувања во населено место (ТЕ-20 и ГВ-12). Четири од нив биле до 50 километри на час.

„На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со парични глоби кои за овој вид прекршок се движат од 45 до 400 евра во денарска противвредност, а екстремно пребрзите ги очекува и заштитна мерка-времено одземање на нивните возачки дозволи од три месеци до една година.“, соопшти СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 33 минути

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 2 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 3 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 16 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 19 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 20 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 22 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 24 часа

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 1 ден

Приведена жена во ПС Гостивар: Го нападнала сопругот, се заканувала на синот

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Kontrollet në Gostivar dhe Tetovë vazhdojnë, të hequra patenta shoferi për shkak të vozitjes së shpejt

Објавено

на

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë sot (15 nëntor) nga ora 7 deri në ora 10 në zonën e gjerë Tetovë-Gostivar kanë kryer kontroll të përforcuar të shpejtësisë me të cilën veturat lëvizin brenda dhe jashtë vendbanimit. Kontrolli zbuloi dhe sanksionoi ligjërisht 32 tejkalime të shpejtësisë maksimale të lejuar jashtë vendbanimit (TE-20 dhe GV-12), prej tyre 4 tejkalime mbi 70 km në orë të shpejtësisë së lejuar.

Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 32 tejkalime në vendbanim (TE-20 dhe GV-12). Katër prej tyre kanë qenë deri në 50 kilometra në orë.

“Për të gjithë kundërvajtësit janë përgatitur parashtresa përkatëse dhe për këtë kundërvajtje do të gjobiten nga 45 deri në 400 euro në kundërvlerë në denarë, ndërsa për ato tejet të shpejtë do të përballen me masë mbrojtëse – heqje e përkohshme e patentë shoferit prej tre muajsh deri në një vit”, njoftoi SPB.

Популарно изминативе 100 дена