fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Кошарка, фудбал, ракомет ќе има, но без публика

Владата на вчерашната седница донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови и ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го отпочнат организирањето спортски настани.

Натпреварите треба да се организираат со стриктно почитување на упатствата и препораките кои се однесуваат на запазување на здравствената безбедност на играчите и останатите вклучени во нив. Трибините ќе останат празни, затоа што не е дозволено присуство на публика.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!