fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Кошаркарите ги добија противниците за претквалификациите за СП 2023

Објавено

на

Кошаркарската репрезентација на Македонија ги доби противниците во претквалификациите за Светското првенство во 2023 година.

Во групата Ф, за противници Македонија ќе ги има Швајцарија и Словачка.

Првите две селекции секоја група ќе обезбедат место во квалификациите. Натпреварите ќе се играат од 11 до 28 август.

Група Ц: Шведска, Португалија, Австрија,
Група Д: Романија, Летонија, Белорусија,
Група Е: Црна Гора, Исланд, Данска,
Група Ф: Македонија, Швајцарија, Словачка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!