Поврзи се со нас

Спорт

Кошаркарите на Гостивар славеа во Скопје против Феникс 60-73

Објавено

на

Заврши натпреварот од седмото коло во Суперлигата, во кој КК Гостивар славеше на гостувањето во Скопје кај Феникс 2010, со резултат 60-73.

Во не толку атрактивен дуел, пред празни трибини во СЦ Јане Сандански гостиварци ја остварија целта добивајќи го натпреварот со што ја продолжуваат трката за финалниот Плеј-оф. Можеше овој натпревар да биде еден од позначајните во таа трка, но неизвесноста ја продолжи ТФТ Скопје, кој еден час пред тоа го совлада Пелистер на домашен терен и повторно се вклучи во борбата за Ф4.

Андреј Митревски беше најефикасен на натпреварот со 22 поени. Кај Гостивар најрасположен беше Ефремовски со 15, пред Тодоровиќ и Јанески кои постигнаа по 11 поени.

Викендов КК Гостивар ја пречекува екипата на Пелистер.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Спортпред 13 часа

Тајсон Фјури и Олександр Усик по 25 години ќе боксуваат за шампион во тешка категорија

Избори 2024пред 14 часа

ДИК: Прегласување и разрешени избирачките одбори во избирачките места 1470/1, 1470, 1194, 1202, 1844, 1272 и 2101

Гостиварпред 17 часа

Поставени нови иновативни корпи за отпушоци во центарот на Гостивар

Здравје и убавинапред 20 часа

Светски ден на ретката болест порфирија

Спортпред 2 дена

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Македонијапред 2 дена

УЈП ги потсетува граѓаните да ги проверат своите годишни даночни пријави за 2023

Гостиварпред 2 дена

Генералка викенд 2024 – Гостивар заеднички исчистен на неколку локации

Гостиварпред 2 дена

Советот на Општина Гостивар одобри јавно-приватно партнерство за поставување соларни панели на општински објекти

Гостиварпред 2 дена

Приведен жител на Дебреше поради закани и кражба на мобилен телефон

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена