fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Ковид инфо: Во Гостивар 2 починати, 16 новозаразени, 31 оздравен – во земјава 515 нови случаи

Објавено

на

Спорд последните податоци кои ги објави Институтот за јавно здравје, во изминатото деноноќие во земјава регистрирани се 515 нови случаи на ковид. Вкупно биле направени 1.293 тестови. Процентуално 40% позитивни.

Најмногу нови случаи има во Скопје 207, Штип и Куманово по 33, Тетово 17, Битола 22, Прилеп 25, Кичево 18, Гостивар 16…

Се бележат високи бројки на починати, вкупно 20, од кои двајца пациенти од подрачје на Гостивар.

Во извештајот на ИЈЗ има голем број на евидентирани како оздравени и тоа вкупно 1.194. Регион на Гостивар денес има 31 оздравен пациент.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!