Поврзи се со нас

Гостивар

Ковид: Од Гостивар пријавено починато лице на 68 години кое не било вакцинирано, во земјава 10 смртни случаи

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.674 тестирања, а регистрирани се 410 нови случаи на КОВИД-19, информира Министерството за здравство. По региони:
• Скопје – 185
• Битола – 31
• Прилеп – 22
• Охрид и Струмица – по 15
• Велес, Кавадарци и Штип – по 14
• Куманово – 13
• Тетово и Кочани – по 10
• Делчево – 8
• Крива Паланка и Пробиштип – по 6
• Радовиш, Валандово и Демир Хисар – по 5
• Берово, Кратово и Крушево – по 4
• Неготино – 3
• Гевгелија, Свети Николе, Ресен, Виница, Македонски Брод и Македонска Каменица – по 2
• Гостивар, Струга, Богданци, Пехчево и Дојран – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 10 починати лица: 6 починати лица од Скопје (62г, 69г, 70г, 75г, 80г и 94г), и по едно починато лице од Прилеп (88), Охрид (58г), Велес (57г), и Тетово (50г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.
Дополнително, согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавено е едно починато лице со датум на смрт од 27.11.2021. Починатото лице е од Гостивар, на возраст од 68г, невакцинирано и починато во болнички услови.
Регистрирани сe 290 оздравени пациенти од:
• Скопје – 156
• Битола – 26
• Куманово – 14
• Кавадарци – 10
• Прилеп и Охрид – по 9
• Струмица и Штип – по 8
• Неготино – 6
• Гевгелија и Македонска Каменица – по 5
• Делчево – 4
• Тетово, Кратово, Свети Николе и Ресен – по 3
• Велес, Радовиш, Виница, Македонски Брод, Гостивар и Богданци – по 2
• Кочани, Крива Паланка, Пробиштип, Берово, Пехчево и Кичево – по 1
Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 1 недела

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Спортпред 3 часа

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена