Поврзи се со нас

Гостивар

Ковид податоци за последно деноноќие – 459 нови случаи во земјава, 21 починат

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 5.416 тестирањe, а регистрирани се 459 нови случаи на КОВИД-19:
• Скопје – 235
• Штип – 30
• Тетово -26
• Куманово и Струмица – по 19
• Дебар – 13
• Гостивар, Охрид и Кичево – по 12
• Велес и Свети Николе – по 10
• Битола и Прилеп – по 9
• Крива Паланка и Струга – по 7
• Радовиш – 5
• Кавадарци и Кочани – по 4
• Богданци – 3
• Виница, Гевгелија, Кратово и Ресен – по 2
• Берово, Делчево, Македонски Брод, Неготино и Пехчево – по 1
Пријавени се 21 починато лице: 6 починати лица од Скопје (94г, 77г, 75г, 75г, 73г, 65г,), по 3 починати лица од Тетово (81г, 66г, 64г), Гостивар (84г, 67г, 59г) и Струмица (67г, 58г, 49г) , 2 починати лица од Кичево (67г, 67г) и по едно починато лице од Куманово (63г), Прилеп (69г), Битола (81г) и Неготино (69г). Пријавените починати лица се починати во болнички услови.
Регистрирани сe 368 оздравени пациенти од:
• Скопје – 136
• Гостивар – 49
• Куманово и Кичево – по 34
• Кавадарци – 20
• Штип -18
• Прилеп, Кочани и Свети Николе – по 10
• Битола и Велес – по 8
• Радовиш – 7
• Гевгелија и Кратово- по 5
• Пробиштип – 4
• Македонски Брод – 3
• Ресен и Делчево – по 2
• Струмица, Неготино и Демир Хисар – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена