Поврзи се со нас

Гостивар

Ковид-Во Гостивар нема нови случаи, во Македонија 396

Објавено

на

Нови 396 случаи на КОВИД-19 се регистрирани денеска, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со коронавирус изнесува 224 134. Оздравени се 207 пациенти и  пријавени се 14 починати лица во изминатите 24 часа, информира Министерството за здравство.

Направени се 4.858 тестирања, а новите случаи се регистрирани во Скопје – 196, Битола – 31, Прилеп – 23, Гевгелија – 17, Охрид – 16, Кавадарци – 14, Куманово – 13, Струмица – 10, Ресен – 9, Велес – 8, Штип и Кочани – по 7, Берово и Валандово – по 6, Неготино – 5, Тетово, Кичево и Струга – по 4, Богданци и Македонски Брод – по 3, Свети Николе, Крива Паланка, Радовиш и Крушево – по 2, Делчево и Дебар –– по 1.

Регистрирани сe 207 оздравени пациенти од: Скопје – 116, Битола – 14, Кавадарци – 13, Прилеп и Охрид – по 9, Крива Паланка -7, Куманово и Штип – по 4, Струмица, Кочани, Гевгелија, Ресен и Радовиш – по 3, Тетово, Велес, Кичево, Струга и Демир Хисар – по 2, Неготино, Виница, Пробиштип, Валандово, Богданци и Крушево – по 1.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 14 починати лица: пет починати лица од Скопје (68г, 72г, 74г, 89г и 94г), две починати лица од Прилеп (53г и 64г) и по едно починато лице од Охрид (87г), Куманово (81г),  Свети Николе (71г),Битола (51г), Велес (83г), Струмица (61) и Берово (78г). Од пријавените сите лица се починати во болнички услови.

Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавени четири починати лица со датум на смрт 17.12. до 25.12.2021 година. Регистрираните се починати лица од Пехчево (2), Скопје (1) и Штип (1). на возраст од 71 до 87 години. Две лица се починати во болнички услови и две лица се починати во домашни услови.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 53 минути

Мајка пријавила напад врз синот од соученик во гостиварско училиште

Македонијапред 2 часа

Македонските граѓани може да патуваат со лични карти за Босна и Херцеговина

Гостиварпред 2 часа

Фатен малолетник во Гостивар кој украл „пежо 306“

ИЗБОРИ 2024пред 3 часа

Османи собра 10.000 потписи, Димитриевски има 8.400, Таравари 7.513, Ванковска 6.237…

Македонијапред 4 часа

Нема да се продолжува мерката за гарантирани цени

Вестипред 4 часа

Тексас продолжува да ја гради бариерата на границата со Мексико

Занимливостипред 5 часа

Ако сте им гости, Балканците ќе ве најадат и напијат, кај Скандинавците масата празна

Видео емисиипред 17 часа

Емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ – Гости: Живка Ѓурчиновска и Г‘зиме Фејзи | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Спортпред 21 час

Македонските кошаркари од 18 часот во Сосновиец ѝ гостуваат на Полска

Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Kovid- Në Gostivar nuk ka raste të reja, në Maqedoni 396

Објавено

на

Sot janë regjistruar 396 raste të reja me KOVID-19, duke e çuar në 224.134 numrin e përgjithshëm të të diagnostikuarve me korona virus, ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 207 pacientë dhe janë raportuar 14 vdekje, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Janë bërë 4.858 testime, ndërsa rastet e reja janë regjistruar në Shkup – 196, Manastir – 31, Prilep – 23, Gjevgjeli – 17, Ohër – 16, Kavadar – 14, Kumanovë – 13, Strumicë – 10, Resnjë – 9, Veles – 8, Shtipi dhe Koçani – nga 7, Berova dhe Valandova – nga 6, Negotinë – 5, Tetova, Kërçova dhe Struga – nga 4, Bogdanci dhe Makedonski Brod – nga 3, Sveti Nikole, Kriva Pallankë, Radovishi dhe Krusheva – nga 2, Dellçeva dhe Dibra –– nga 1.

Janë regjistruar 207 pacientë të shëruar  nga: Shkupi – 116, Manastiri – 14, Kavadari – 13, Prilepi dhe Ohri – nga 9, Kriva Pallankë -7, Kumanova dhe Shtipi – nga 4, Strumicë, Koçani, Gjevgjelia, Resnja dhe Radovishi – nga 3 , Tetova, Velesi, Kërçova, Struga dhe Demir Hisar – nga 2, Negotina, Vinica, Probishtipi, Vallandova, Bogdanci dhe Krusheva – nga 1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 14 persona të vdekur: pesë persona nga Shkupi (68, 72, 74, 89 dhe 94), dy persona nga Prilepi (53 dhe 64) dhe një i vdekur nga Ohri (87), Kumanova (81), Sveti Nikole (71), Manastir (51), Veles (83), Strumicë (61) dhe Berovë (78). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Sipas Regjistrit të Vdekjeve me Diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin janë raportuar katër persona të vdekur me datën e vdekjes 17.12. deri më 25.12.2021. Të regjistruar janë persona të vdekur nga Pehçeva (2), Shkupi (1) dhe Shtipi (1) nga mosha 71 deri në 87 vjeç. Dy persona vdiqën në spital dhe dy në shtëpi.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена