fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Кражба во црквата „Свети Ѓорѓија“ во гостиварско Дебреше

Објавено

на

Вчера (25 април) во 8 часот и 15 минути, 52 годишен жител на гостиварско Дебреше во Секторот за внатрешни работи  Тетово пријавил дека ноќта помеѓу 24/25 април, непознати сторители со употреба на сила влегле во црквата „Свети Ѓорѓија“ во селото и одзеле пари.

Полицијата извести дека е извршен увид и се расчистува и документира случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!