Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кражба во куќа на гостиварец – одземени телевизор, часовници, јакни…

 

Викендов се случила кражба во куќа на 57-годишен гостиварец, лоцирана на улица „Лазар Лазаревски“.

Според информациите од полицијата, за сега непознати сторители насилно ја отвориле влезната врата и целосно ги пребарале сите простории. Од куќата украле: телевизор, рутер, два рачни часовници, две јакни, очила за сонце и повеќе парчиња разновидна бижутерија.

Вкупната имотна корист со која противправно се стекнале во оваа кражба се проценува на околу 1000 евра, а причиниле материјалната штета од околу 50 евра.

По извршениот увид се работи на откривање на сторителите, соопштуваат надлежните.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!