Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кражба во куќа во Беловиште: Сопствениците останале без 1.100 евра

 

Педесет и двегодишен жител на гостиварското село Беловиште, пријавил кражба во неговиот дом, информира полицијата. Според пријавеното, вчера наутро  помеѓу 5 часот и 45 минути и 6 часот и 20 минути, засега непознати сторители на неутврден начин влегле во спалната и му го одзеле паричникот во кој имал 750 евра и 21 илјада денари, противправно стекнувајќи се со вкупна имотна корист која се проценува на околу 67 илјади денари.

За време на кражбата тој бил во бањата, додека неговата сопруга спиела и не забележала ништо.

Извршен е комплетен увид, се расветлува пријавеното и се работи на откривање на сторителите, соопштува СВР Тетово.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 14 минути

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 30 минути

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 1 час

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 4 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 5 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 18 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 20 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Гостиварпред 22 часа

Кризниот штаб во Гостивар бара банките и дуќаните каде има гужви да спроведат поголем ред

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!