Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кражба во манастирскиот комплекс „Свети Илија“ во Долно Јеловце

Полицијата регистрира тешка кражба во манастирскиот комплекс „Свети Илија“ во гостиварско Долно Јеловце. Кражбата била пријавена вчера, а се случила во периодот од втори до шести јуни оваа година.

Според информациите од Секторот за внатрешни работи, засега непознати сторители, откако насилно ја отвориле влезната врата од угостителскиот објект „Конак“, во рамките на комплексот, одзеле телевизор и други предмети, како и парични средства од кутијата за доброволни прилози од верниците, поставена во непосредна близина.

Надлежните соопштија дека е извршен увид и се работи на откривање на сторителите.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!