Поврзи се со нас

Гостивар

Кражба во трговски центар во Гостивар, уапсен гостиварец

Објавено

на

Вчера (11 јануари) во 17.10 часот полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар на ул.„ЈНА“ во Гостивар го лишиле од слобода 41 годишниот гостиварец Џ.Р., кој што околу 16.45 часот извршил тешка кражба во трговски центар, соопшти СВР Тетово.

По комплетно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Гостиварпред 60 минути

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 1 час

Загина возач откако со автомобил излетал од патот Маврови Анови-Дебар

Македонијапред 2 часа

Гласаат болните и затворениците во Маврово Ростуше, Центар Жупа и Тетово

Гостиварпред 3 часа

Гостивар ноќеска потона во мрак: Јавното осветлување исклучено, општината вели долгот е платен

Гостиварпред 3 часа

НП Маврово: Повредена мечка на потегот Јанче-Ростушки Мост, може да биде агресивна

Гостиварпред 5 часа

Викенд временска прогноза

Занимливостипред 17 часа

Научници тврдат дека можат да го вратат изумрениот тасманиски тигар

Локални избори 2022пред 18 часа

Од полноќ почнува изборен молк

Локални избори 2022пред 20 часа

Шест избирачки места во Маврово Ростуше со помалку од десет гласачи

Гостиварпред 22 часа

Казнети гостиварци кои возеле мотори без кацига и без дозвола

Македонијапред 22 часа

Раководителите на институциите може да ја изгубат работата ако не штедат струја

Македонијапред 24 часа

Поскапува дизелот

Гостиварпред 1 ден

Се‘ е подготвено за прослава на големиот празник Преображение во Гостивар

Бизниспред 2 дена

Локални избори 2022пред 18 часа

Од полноќ почнува изборен молк

Што, како, каде?!пред 1 недела

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Македонијапред 2 недели

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 2 недели

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 недели

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Гостиварпред 60 минути

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 4 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 4 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Vjedhje në qendër tregtare në Gostivar, i arrestuar një gostivaras

Објавено

на

Dje (11.01.2022) në ora 17.10, zyrtarët policorë nga SPB Tetovë – Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, në rrugën ,,JNA“ në Gostivar e kanë privuar nga liria personin  Xh.R. (41) nga Gostivari, i cili rreth orës 16.45 kishte kryer vjedhje të rëndë në një qendër tregtare, njoftoi SPB Tetovë

Pas dokumentimit të plotë të çështjes ndaj personit do të vijojë një parashtresë përkatëse.

Популарно изминативе 100 дена