Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 13/06/2019 | 14:58

Кражба во црквата „Свети Ѓорѓија“ во селото Волковија

Шеесeтгодишниот Т.Ц. од тетовското село Волковија, вчера (12 јуни) пријавил дека во текот изминатите две недели непознати сторители извршиле тешка кражба во црквата „Свети Ѓорѓија“, лоцирана во месноста „Чука“.

Според пријавеното, сторителите влеге внатре и одзеле пари, по што побегнале. Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Напишете коментар