Поврзи се со нас

Занимливости

Кристијано Роналдо го носи најскапиот рачен часовник на светот

Кристијано Роналдо е еден од ретките луѓе што успеа да го закопча најскапиот Ролекс во историјата околу зглобот на раката. Станува збор за Rolex GMT Master Ice.

За прв пат е забележан дека го поседува овој рачен часовник кога се појавил на Dubai Globe Soccer Awards.

Часовникот е направен од 18-каратно бело злато. Бели дијаманти, исто така додадени во нараквицата и часовникот.

Цена? Нешто повеќе од 400.000 евра.

Кристијано може да си го дозволи тоа со оглед дека е првиот фудбалер во историјата што стана милијардер. Работа, посветеност, малку маркетинг, суперсила и тоа е се што треба за успех.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!