fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кривична пријава за бесправно градење на зграда во Гостивар

Објавено

на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 54 годишен жител на гостиварското село Долна Бањица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, во периодот од јули 2018 година до април 2019 година во Гостивар, на улица „Сретко Крстески’’, пријавениот како инвеститор изградил станбен објект без одобрение за градба.

Изградбата на повеќекатницата беше стопирана од општинските инспектори на 1 април. Општинската власт тогаш рече дека се работи за објект кој се гради без дозвола и дека на ист начин ќе продолжат со сите дивоградби.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!