Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 08/05/2019 | 13:56

Кривична пријава за бесправно градење на зграда во Гостивар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 54 годишен жител на гостиварското село Долна Бањица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, во периодот од јули 2018 година до април 2019 година во Гостивар, на улица „Сретко Крстески’’, пријавениот како инвеститор изградил станбен објект без одобрение за градба.

Изградбата на повеќекатницата беше стопирана од општинските инспектори на 1 април. Општинската власт тогаш рече дека се работи за објект кој се гради без дозвола и дека на ист начин ќе продолжат со сите дивоградби.

Напишете коментар