fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Кривична пријава за гостиварчанец кој пукал на семејна веселба

Објавено

на

Гостиварчанец заработи кривична пријава. Според податоците од полицијата, 47-годишниот А.Ќ. околу 16 часот во Гостивар, во дворно место на семејната куќа на 44-годишниот М.Ф. каде се одржувала семејна веселба, во присуство на повеќе луѓе пукал од пиштол марка ,,Тангфолио,, калибар 9 мм кој го поседувал со одобрение. Гостиварчанецот во опасност ги довел животите на останатите присутни гости на веселбата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!