fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кривична против гостиварец во чиј дом полицијата нашла кокаин

Објавено

на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 49 годишен гостиварец, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори “. Министерството за внатрешни работи соопшти дека на 16.08.2018 година во Гостивар при претрес во домот и помошните простори кај пријавениот биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана, пневматски пиштол ,,Heekler &Koch НК 45 калибар 177 и 1100 дијаболи.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!