fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Кривична против гостиварец заради повик на насилство преку Фејсбук

Објавено

на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 64 годишниот Б.С. од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на 15 март годинава, на социјалната мрежа „Facebook”, пријавениот од неговиот кориснички профил објавил порака со која повикувал на насилство.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!