Поврзи се со нас

Гостивар

Кривична против малолетник од Чегране заради тепачка во двор на училиште

Објавено

на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 17 годишник од гостиварско Чегране, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

МВР соопшти дека на 04.10.2022 во 13.30 часот во двор на средно училиште настанала физичка пресметка помеѓу пријавениот и 18 годишно лице од Хрватска, со престој во Добридол, при што пријавениот со остар предмет се обидел да го повреди, но бил спречен.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена