fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Кривични против четири лица за тешки кражби во Гостивар и низ селата

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти десет тешки кражби во станови и куќи.

Осомничени и кривично пријавени дека извршиле пет тешки кражби во станови во Гостивар се Х.М. и Л.М. на возраст од 21 година и М.С. 24 годишен. Тројцата се сомничат дека од средината на октомври до крајот на ноември годинава, насилно провалувале во станови, кршејќи ги бравите од влезните врати и одземале пари, златен накит и часовници, извести СВР.

Осомничен и кривично пријавен, исто така, е и 48 годишниот Ф.Р., поради основи на сомнение дека во август и септември оваа година, со употреба на сила, извршил пет тешки кражби во куќи во Гостивар и селата Здуње, Вруток и Речане, при што одземал разновидни предмети. Украдените предмети подоцна тој им ги продавал на други лица.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!