fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Кривични против две лица затекнати на улица во Гостивар за време на полициски час

Објавено

на

ОВР Гостивар поднесе две кривични пријави против 62 годишен жител на Требиште, гостиварско и 42 годишник Врапчиште, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. МВР соопшти дека пријавените на 14.03. и на 17.03.2021 околу 23.30 часот, постапиле спротивно на здравствените прописи за време на епидемија и од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, на бул.„Браќа Ѓиноски“, биле затекнати во движење, без да поседуваат дозвола, по што биле лишени од слобода и приведени во Полициската станица Гостивар.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!