Поврзи се со нас

Гостивар

Кривично се гони гостиварец кој со нож се заканувал во локал

Објавено

на

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 56 годишен гостиварец, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

„На 16.10.2022 во угостителски објект во Гостивар, по претходна расправија, пријавениот со нож се заканувал и се обидел да нападне едно лице.“, информира МВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена