Поврзи се со нас

Гостивар

Кризен штаб: Во Гостивар до сега тестирани се 31 лице на Ковид-19, нема нов случај

Во Гoстивар до сега за коронавирус тестирани се вкупно 31 лице. На територијата на општината нема друг позитивен случај, единствен е оној од 19 март. Градоначалникот Арбен Таравари оценува дека тоа е резултат на ангажираноста на сите институции и на граѓаните кои ги почитуваат препораките со мали исклучоци.

Неделава ќе се постават пунктови за дезинфекција на возила на три места при влез во Гостивар.

Состанокот на Кризниот штаб е во тек, институциите реферираат за состојбите од нивна надлежност.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!