Поврзи се со нас

Гостивар

Крводарителна акциија во СВР Тетово, крв даруваше и началникот Амир Далипи

Објавено

на

Во СВР Тетово денес беше спроведена втората крводарителсна акција годинава. Акцијата се реализираше во соработка со екипа од тетовскиот Институт за трансфузиологија. Во акцијата се собраа десетина единици од течноста која значи живот, информираа од Секторот. Редовен крводарител е и началникот на СВР, гостиварецот Амир Далипи, кој и денеска се приклучи на акцијата.

 

„По оваа акција вкупниот број собрани единици во СВР Тетово изнесува над 50, додека до крајот на годинава планирана е уште една ваква акција, со напомена дека просечно годишно во овој Сектор се собираат по стотина единици крв.“, информира полицијата.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена